FAMILISPORT – to rodzinny sklep sportowy założony przez dwóch braci.

Adam i Tomasz Zielazek – swoje zamiłowanie do sportu wynieśli z domu rodzinnego.
Ojciec – Henryk Zielazek – hokeista, późniejszy trener kadry narodowej hokeja na trawie i znany działacz sportowy zaszczepił w synach miłość do sportu.
Oboje byli kiedyś czynnymi zawodnikami i uprawiali sport wyczynowo. Parę lat po ukończeniu studiów (Politechnika Poznańska i Akademia Wychowania Fizycznego) postanowili przenieść swoje pasje na grunt zawodowy.
We wrześniu 1990 roku otworzyli specjalistyczny sklep sportowy oferujący wszystko, co wiąże się z narciarstwem i tenisem. Początkiem działalności była współpraca z Andrzejem Kozakiem – byłym trenerem kadry narodowej narciarek alpejskich i przedstawicielem niemieckiej firmy VOLKL, która od lat jest liderem w produkcji nart i rakiet tenisowych. Drugim strategicznym partnerem sklepu był Andrzej Bachleda – Curuś, legenda narciarstwa, przedstawiciel francuskiej firmy SALOMON.
Familisport to sklep sportowy, w którym z roku na rok rośnie oferta towarowa, ale także wiedza i doświadczenie właścicieli, którzy często uczestniczą w licznych szkoleniach i testach organizowanych przez współpracujące z nimi firmy.

Facebook